© 2011 pmm roma

Polka w Rzymie/ Una polacca a Roma

Rzym – wieczne miasto. Każdy powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić stolicę Włoch oraz jedno z najmniejszych państw świata – Watykan.

Roma e Vaticano:Most przy Zamku Świętego Anioła – jedena z najpiękniejszych, rzymskich przepraw przez rzekę.

Zamek Świętego Anioła – podobno najlepsze miejsce na… popełnienie samobójstwa przez osoby nieszczęśliwie zakochane. Legenda mówi, że posiadacz złamanego serca powinien skoczyć z najwyższego poziomu zamku.

Widok na Tybr i Bazylikę watykańską.

Corte di Cassazione

Przed wycieczką do Koloseum warto sprawdzić godziny otwarcia zabytku i kas biletowych (są różne). Również warto zapytać się o zniżki dla obywateli krajów Unii Europejskiej – podobno są. Niestety nie wiem na pewno, bo nigdy nie udało mi się tam dotrzeć w godzinach otwarcia (a miałam ochotę złamać pierwszą zasadę zwiedzania – nie wchodzę tam, gdzie muszę płacić :D ).

Watykan.

Kolejka do Bazyliki – około 2 godziny oczekiwania. Zwiedzać Watykan warto od poniedziałku do piątku w godzinach porannych – jest dużo mniej turystów, niż w weekend (na zdjęciu niedziela). Przed zwiedzaniem Watykanu trzeba pamiętać o tym, że bilety kupujemy tylko w kasach – kręci się dużo oszustów sprzedających bilety np. do krypt watykańskich (wstęp jest darmowy).

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nigdy nie jest publikowany ani udostępniany. Pola wymagane zostały oznaczone symbolem *

*
*

Możesz użyć następujących znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • RSS
  • Facebook